A három művész
Bakos-Kiss Gábor:
Hosszú és sokszínű kalandozás Radnóti Miklós költészete. Aki irodalombarát, az tudja. Aki nyitott szívű, érzi. Aki foglalkozik a világgal, érti. Egy azonban biztos: senkinek nem lehet közömbös. Radnóti egyszerre volt ember és költő. Az átélt borzalmak és a megélt szerelem is túlélte őt. És bennünket is túl fog. Ő a verseket hagyta ránk, mi a versei nyomán hagyunk valamit az utókorra, kortársaink, színészek, zenészek és költők révén…
Lutter Imre:
Néhány éve, amikor megérkeztem a Pozsonyi út 1-be, az a pozitív félelemérzet vett erőt rajtam, ami még kisiskolás koromban, egy-egy versmondás előtti fellépésen volt bennem. Radnóti Hitevésével találkoztam. Az ajtó már nyitva állt, rajta egy névtábla: “Dr. Radnóti Miklós”. Ami utána történt, életem egyik legfontosabb beszélgetése volt. Azóta nekem Radnóti, akit ismerhetek, nemcsak a költő, hanem az ember is: az élet, a tisztánlátás és a szerelem megtestesítője. A két lemezen, ahogy Fifi néni előttem a férjét emlegette, Miklós bácsit, a korát és állandóit idézzük meg. Mert utat mutat…
Olt Tamás:
Nem történik most semmi más, csak egy újabb, Radnóti által ihletett anyag közkinccsé tétele. Követjük a költő útját, járunk a nyomában, az általa kijelölt úton. Ahányszor újra olvassuk őt, a műveit, annyiszor találjuk meg bennük az élet és az ember újabb színeit, harmóniáit, ellentmondásait, küzdését és gyarlóságát. Talán sikerül kicsit másképp megismerni a világirodalom egyik legnagyobb alakját. Az utókor majd eldönti…